Co zrobiliśmy

FERIE ZIMOWE 2017 w Teatrze Muzycznym im Danuty Baduszkowej

W dniach 16-20 stycznia odbyły się warsztaty musicalowe „RADOŚĆ TWORZENIA”, podczas których prawie 40 osobowa grupa dzieci w wieku 7-13 lat przygotowała krótki spektakl muzyczno-taneczny o kotach. Scenariusz oparty został na znanych i mniej znanych wierszach i piosenkach. Powstały również ilustracje do opracowywanych opowiadań, lista praw kota, komiks, nowa piosenka z układem choreograficznym, i in. 😉

ferie 2017 collage

—————————————————————————————————————-

sezon 2015/16                                                                           TEATRZYK MUZYCZNYJUNIOREK”                                            zajęcia muzyczno – ruchowe dla dzieci:  wiek 5 – 7 lat

Zajęcia te kształtują wrażliwość muzyczną, rozwijają słuch, poszerzają repertuar dziecięcy. Pozwalają rozbudzić u dzieci zamiłowanie do rytmicznego ruchu przy akompaniamencie muzyki lub śpiewu piosenki. Grupy będą kontynuowały edukację z nowym programem i piosenkami, a jeśli będzie taka chęć i możliwości, przygotują kolejne przedstawienie. Na zakończenie semestru możliwy jest występ dzieci na Scenie Kameralnej w Teatrze Muzycznym W Gdyni.

Prowadzi Maria Tomaszewska, pedagog muzyki i rytmiki. Autorka 18 podręczników, książek, śpiewników i 10 płyt do nauki muzyki dla dzieci i młodzieży.

termin – sobota                                                                                                             godz. 12oo – 13oo ( I gr. początkująca),                                                                    godz. 13oo – 14oo (II gr. zeszłoroczna plus nowe osoby)

Koszt: 300 za  II semestr

termin płatności za II semestr do 6 lutego 2016

uwaga: ze względu na wyjazdy na ferie zimowe                                                                 nie planujemy zajęć w dniach 13, 20, 27 lutego

_______________________________________________________________________

TANIEC NOWOCZESNY DLA DZIECI!                                                 wiek 5 – 7 lat ( w II semestrze – TYLKO JEDNA GRUPA)

Taniec jest jednym ze sposobów porozumiewania się ze światem zewnętrznym, a jego podstawowym narzędziem jest ludzkie ciało. Dzięki swojej cielesnej naturze stymuluje kreatywne myślenie i ułatwia wzajemne kontakty. W ramach warsztatów dzieci poznają taniec, a w szerszym kontekście ruch. Odwołują się więc do intuicji, pamięci, zmysłów, energii i różnych form ekspresji. Zajęcia mają na celu wykształcenie świadomości ciała, ruchu, jak również poprzez pracę z muzyką i rytmem – rozwój pamięci i kreatywności ruchowej. Podczas zajęć będą wykorzystywane m. in.: elementy tańca współczesnego, modern, jazzu, jogi i tańca nowoczesnego.

Prowadzi: Katarzyna Kania tancerka, choreografka. Edukację muzyczną, taneczną oraz aktorską poszerzała na międzynarodowych warsztatach teatralnych i tanecznych w Polsce i na świecie Jest absolwentką krakowskiego PWST, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Od 2012 roku członek i współzałożycielka polsko-niemieckiej grupy teatralno-tanecznej little:interference, której spektakle były prezentowane na międzynarodowych festiwalach. Tancerka w spektaklach Jacka Łumińskiego. Kształciła się również w Tel Avivie i Bratysławie. Pracowała m.in. jako asystentka Prof. Jerzego Stuhra oraz belgijskiego choreografa Jens’a Van Daele’a.

termin: sobota                                                                                                                                                                                godz. 11.oo – 12.oo 

Koszt:  300 za  II semestr

termin płatności za II semestr do 6 lutego 2016

POBIERZ KARTĘ ZGŁOSZENIA    na II SEMESTR                                                       (dla nowych Uczestników -do pobrania)                                                                 zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 stycznia na adres:                                          e-mail: teatrjunior@muzyczny.org                                                                                

UWAGA: osoby uczestniczące w warsztatach w I semestrze nie muszą przysyłać   kart zgłoszenia na II semestr

termin płatności za II semestr do 6 lutego 2016

…………………………………………………………………………………………………………………………..

SPAM THEATRE                                                                                                               czyli warsztaty teatralne w języku angielskim dla dorosłych                                     prowadzi Eva Wierzuchowska

termin niedziela 16.oo -18.oo                                                                                                koszt 150 zł /miesiąc lub 500 zł za semestr (16 spotkań dwugodzinnych)                            zgłoszenia na adres teatrjunior@muzyczny.org                                                              karta zgłoszenia na stronie www.muzyczny.org/EDUKACJA                                                  numer konta: Teatr Junior   80116022020000000254794696                                                   tytułem: WARSZTATY oraz IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA

—————————————————————————————————————-

e-mail: teatrjunior@muzyczny.org                                                                           kierownik edukacyjny Teatru Muzycznego JUNIOR                                               

Małgorzata Ryś, tel. 58-78 55 815

miejsce warsztatów : Akademia Muzyki Rozrywkowej,
Gdynia, ul. Hryniewieckiego 10B60                                                           
(obok bramy DALMORU S.A., na przeciwko budynku Sea Towers)

ZIMOWE FERIE MUSICALOWE

Podczas pięciodniowych warsztatów dzieci zapoznają się z historią i ideą musicalu, tytułami i autorami na świecie i w Polsce, poznają i nauczą się kilku największych przebojów, ale także spróbują swoich sił w tworzeniu scenariusza i tekstów piosenek. Warsztaty obejmą ćwiczenia rytmiczne, wokalne, aktorskie i ruchowe. Będziemy też opowiadać czytać krótkie historie z literatury oraz z własnej wyobraźni, a także tworzyć projekty kostiumów i scenografii. Celem warsztatów jest twórczy wypoczynek i dobra zabawa z walorami edukacyjnymi.

termin: 22-26 lutego 2016, g. 10oo-14oo, koszt 250 zł                                                          numer konta: Teatr Junior   80 1160 2202 0000 0002 5479 4696                                         tytułem: WARSZTATY oraz IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA                                                  KARTA ZGŁOSZENIA  do pobrania, poniżej.

OBRAZ+RUCH

OBRAZ + RUCH to projekt interdyscyplinarnych warsztatów przybliżający fotograficzny i filmowy dorobek uznanych twórców awangardy − Franciszki i Stefana Themersonów. Młodzi uczestnicy warsztatów poznali rolę światła, dowiedzieli się jak poruszać przedmiotem, aby stał się bohaterem filmu, a  także na czym polega technika animacji poklatkowej.  Wykorzystując zdobytą wiedzę i umiejętności, wspólnie stworzyli krótkie filmy:

https://www.youtube.com/channel/UCm9ljWEdKqmw2uiLSxqcwKw

 

EN MARGE

Zakończyły się warsztaty teatru forum w ramach projekty EN MARGE (NA MARGINESIE) realizowanego w okresie kwiecień – grudzień 2014 przez nieformalną trójmiejską trupę teatralną Familianci Don Kichota pod egidą ZSO nr 1 w Gdyni i Fundacji TEATR JUNIOR we współpracy z Teatrem CARAVANE i Teatrem TRAC (Francja).

Projekt został uhonorowany prestiżowym znakiem innowacyjności European Language Label 2014 przyznawaną przez MEN i Komisarza UE ds. Młodzieży, jako przykład dobrych praktyk i nowatorskich działań w wymiarze europejskim.

Teatr Forum jest częścią Teatru Uciśnionych (Theatre of the Opressed) stworzonego przez Augusto Boala (w 2008r. został on nominowany do pokojowej nagrody Nobla). Kluczowe dla tej formy jest zaangażowanie społeczne oraz mobilizacja widowni do działania. Spektakl ogniskuje się wobec konkretnego problemu (np. marginalizacja) prowokując publiczność do reakcji. W odróżnieniu od tradycyjnego teatru, w Forum Theatre „widz jest aktorem” (ang. „spect-actor”) tzn. może dopisać dalszy ciąg przedstawienia lub zmienić jego bieg poprzez czynną interwencję. Innymi słowy, jest to forma teatralnej debaty. Dosadnie uzmysławia problem i uwrażliwia na krzywdę ludzką. Uuczestnik jest w „w płaszczu” roli ofiary lub oprawcy, zarazem zaś wzbudza sprzeciw oraz pozwala szukać rozwiązań, uświadamiając, że zmiana jest możliwa. Opresja w rozumieniu Boala to zastąpienie dialogu monologiem. Stąd też teatr forum kładzie nacisk na interakcje i improwizacje, które moderuje „Joker”: zachęca on widza-aktora do udziału, pomaga w poszukaniu rozwiązań, dba o atmosferę spektaklu, który musi odbywać się we wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Forum Theatre modeluje zatem pewną postawę uczestników – wrażliwość, aktywność, otwartość, odwagę, odpowiedzialność, poszukiwanie, elastyczność – która przekłada się na życie.

więcej materiałów na stronie http://familiancidonkichota.pl/

Projekt współfinansowany przez Miasto Gdynia

—————————————————————————————————————–

Fundacja Teatr Junior (od 2014) kontynuuje i rozwija cele edukacyjne i artystyczne Teatru Muzycznego Junior (od 1991).  Aby poznać historię działań Juniora, w których udział wzięło w ciągu ponad 20 lat kilka tysięcy osób, zapraszamy na kanał Teatru Muzycznego JUNIOR!

youtube-logo

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *