sezon 2016/17

———————————————————————————————————

BYCZEK FERNANDO

*spektakl Teatrzyku „JUNIOREK” – dzieci 5-7 lat przygotowany przez Marię Tomaszewską.

Przed spektaklem wystąpi z gościnnym koncertem Orkiestra Instytutu Suzuki w Gdańsku, która wykona „TOY SYMPHONY” J. Haydna. Instytut Suzuki kształci dzieci od trzeciego roku życia, pomagając im rozwijać swoją wrażliwość, koncentrację i precyzję ruchowo – słuchową. Ściśle współpracując z Rodzicem Nauczyciele wprowadzają całe Rodziny w świat muzyki. Orkiestrę przygotowały: Anna Podhajska i Katarzyna Zawadzka

SCENA NOWA Teatru Muzycznego, sobota 11 czerwca g. 13.oo, spektakl zamknięty

—————————————————————————————————————
akademiastepowania@gmail.com
www.akademiastepowania.pl

BANERGOOD

——————————————————————————————————-

II semestr 30 stycznia do 28 maja 2016:
*Teatrzyk Muzyczny „JUNIOREK”                                                                             warsztaty muzyczno ruchowe dla najmłodszych (5-7 lat)
*TANIEC NOWOCZESNY DLA DZIECI (5-7 lat)
opis – zajrzyj do: „Co robimy” / Warsztaty

TaniecTeatrJunior_plakat

Warsztaty odbywają się w budynku Akademii Muzyki Rozrywkowej
Gdynia, ul. Hryniewieckiego 10B 60
(obok bramy DALMOR SA, na przeciwko Sea Towers)

——————————————————

EN MARGE

 

Zakończyły się warsztaty teatru forum w ramach projekty EN MARGE (NA MARGINESIE)
realizowanego w okresie kwiecień – grudzień 2014 przez nieformalną trójmiejską trupę teatralną Familianci Don Kichota pod egidą ZSO nr 1 w Gdyni i Fundacji TEATR JUNIOR
we współpracy z Teatrem CARAVANE i Teatrem TRAC (Francja)

Projekt został uhonorowany prestiżowym znakiem innowacyjności European Language Label 2014 przyznawaną przez MEN i Komisarza UE ds. Młodzieży, jako przykład dobrych praktyk i nowatorskich działań w wymiarze europejskim.

Teatr Forum jest częścią Teatru Uciśnionych (Theatre of the Opressed) stworzonego przez Augusto Boala (w 2008r. został on nominowany do pokojowej nagrody Nobla). Kluczowe dla tej formy jest zaangażowanie społeczne oraz mobilizacja widowni do działania. Spektakl ogniskuje się wobec konkretnego problemu (np. marginalizacja) prowokując publiczność do reakcji. W odróżnieniu od tradycyjnego teatru, w Forum Theatre „widz jest aktorem” (ang. „spect-actor”) tzn. może dopisać dalszy ciąg przedstawienia lub zmienić jego bieg poprzez czynną interwencję. Innymi słowy, jest to forma teatralnej debaty. Dosadnie uzmysławia problem i uwrażliwia na krzywdę ludzką. Uuczestnik jest w „w płaszczu” roli ofiary lub oprawcy, zarazem zaś wzbudza sprzeciw oraz pozwala szukać rozwiązań, uświadamiając, że zmiana jest możliwa. Opresja w rozumieniu Boala to zastąpienie dialogu monologiem. Stąd też teatr forum kładzie nacisk na interakcje i improwizacje, które moderuje „Joker”: zachęca on widza-aktora do udziału, pomaga w poszukaniu rozwiązań, dba o atmosferę spektaklu, który musi odbywać się we wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Forum Theatre modeluje zatem pewną postawę uczestników – wrażliwość, aktywność, otwartość, odwagę, odpowiedzialność, poszukiwanie, elastyczność – która przekłada się na życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *